menu
2 °C

Rezerwuj bezpośrednio i otrzymaj BON o wartości 50zł do wykorzystania w naszych restauracjach + RABAT 10% z Kodem Promocyjnym SENACKI

przyjazd:
26
Sty 2022
wyjazd:
27
Sty 2022
Kod:
Sprawdź dostępność

Lokalizacja Hotelu

Hotel Senacki stoi przy ulicy Grodzkiej 51. Z okien pokoi XIII – wiecznej kamienicy, rozpościera się malowniczy staromiejski widok na Trakt Królewski, łączący Rynek Główny ze wzgórzem Wawelskim, barokowy kościoł Św. Piotra i Pawła oraz romański kościół Św. Andrzeja.

W pobliskich niezwykle kameralnych uliczkach, zaledwie 300 metrów od rynku pełno tętniących do rana życiem restauracji, klubów i klimatycznych kafejek. Teatry, galerie i muzea dają niepowtarzalną okazję, by poznać Kraków pod kątem kulturalnym.

Podążając wprost Ulicą Grodzką i jej przedłużeniem - Ul. Krakowską można błyskawicznie znaleźć się w starej dzielnicy żydowskiej – Kazimierz – gdzie szereg sklepików, restauracji i kawiarni buduje atmosferę pełną niesamowitej energii.

Kraków

Zapraszamy do wyjątkowego miejsca na mapie Europy, Krakowa, gdzie tradycja niezauważalnie przeplata się z nowoczesnością. To magiczne miejsce, pełne zabytkowych ulic i historycznych obiektów.

To wyjątkowe miejsce na mapie Europy. Wystarczy raz zagościć w jego bramach, zatopić się w gwarze wąskich, kameralnych uliczek, wypełnionych po brzegi, sklepikami, kafejkami, galeriami i restauracjami, a wieczorem wsłuchać się w historie, jakie stare miasto od wieków kryje w swoich murach, by wspominać Kraków z tęsknotą i nostalgią. To prawdziwa skarbnica inspiracji dla odwiedzających.

Idealne miejsce do pracy i odpoczynku.
Położony nad Wisłą, na południu Polski Kraków jest drugim co do wielkości miastem po Warszawie. Posiada ogromną, bo ponad tysiącletnią spuściznę historyczną i kulturalną. Każdego roku rzesze turystów przyciąga bogactwo zabytków architektury i kultury, które można tu podziwiać za sprawą bardzo łatwego dostępu.

Atrakcje turystyczne

Kraków od lat uważany jest za miasto artystów i centrum kultury, pełne unikalnych zabytków architektury, teatrów, galerii, muzeów oraz tętniących życiem imprez kulturalnych. Za sprawą tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, jaki otrzymał w roku 2000 to również jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast na mapie turystycznej Europy. Zabytkowe Stare Miasto oraz żydowska dzielnica Kazimierz zostały wpisane w 1978 roku na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

zamknij
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj najświeższe informacje o naszym hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij