menu
1 °C

Rezerwuj bezpośrednio i otrzymaj BON o wartości 50zł do wykorzystania w naszych restauracjach + RABAT 10% z Kodem Promocyjnym SENACKI

przyjazd:
29
Lis 2021
wyjazd:
30
Lis 2021
Kod:
Sprawdź dostępność

O hotelu

 • 450
  metrów Rynek Główny
 • 600
  metrów Zamek Królewski na Wawelu
 • 1
  kilometr Barbakan

Hotel Senacki mieści się tuż przy samym rynku, przy ulicy, którą od rana do wieczora przemierzają zastępy dorożek, pędząc wprost na Wawel. Tu, jak nigdzie w Krakowie można obserwować stare miasto tętniące życiem w rytm dźwięku podkutych końskich kopyt stukających o uliczny bruk.

Hotel został urządzony w XIII-wiecznej, pięknie odrestaurowanej kamienicy. Klasycystyczna forma  oraz zdobienia architektoniczne okalające framugi okienne nadają mu dostojny i ekskluzywny charakter. Stylowe, stonowane aranżacje 20 pokoi pozwalają zatopić się w atmosferze miejsca, gwarantując przy tym wypoczynek na poziomie oferowanym przez najbardziej luksusowe hotele w mieście.

Dziękujemy za miłe przyjęcie, miłą atmosferę
i wspaniałą gościnność.

Wszystkim znajomym będę polecać ten hotel.

teresa b
tripadvisor.com

Hotel bardzo dobrze położony, blisko wszystkich atrakcji miasta. Czyste, wygodne pokoje (z możliwością zrobienia kawy i herbaty). Bardzo dobre śniadania.

very371
tripadvisor.com

Historia

Niepowtarzalny styl i klimat hotelu tworzy sam budynek, w którym się mieści. To jedna z pierwszych kamienic, które powstały tu w okresie średniowiecza. W miejscu, w którym stoi znajdował się dawniej Okół, czyli miasto wybudowane przez Władysława Łokietka tuż pod Wawelskim Grodem.

Kilka kroków, przy placu, obok kościoła Św. Andrzeja tętniący życiem plac targowy koncentrował drobny handel miejski. W dwóch rzędach przedzielonych uliczką stał kompleks murowanych kramów. Ich wschodnia część to piwnice znajdujące się pod kamienicą, w której urządzono Hotel Senacki wraz z zapleczem, na które składa się kameralne centrum konferencyjne i restauracja.

Historia nie oszczędziła temu miejscu trudnych momentów. W lipcu 1850 roku Kraków nawiedził największy w dziejach pożar. Miasto spłonęło niemal doszczętnie. Obiekt został jednak odbudowany i już w latach 1874 – 1876 na nowo cieszył się dawną świetnością.

Hotel Senacki zaczął przyjmować gości w roku 2002. W swoim założeniu miał on być niewielkim butikowym obiektem, w którym turyści będą mogli napawać się klimatem staropolskiego grodu, obserwując życie w samym jego centrum. W 2012 roku po gruntownej renowacji kamienicy, zmianie stylistyki oraz aranżacji wnętrz, standard został podniesiony i teraz jako kameralny, klimatyczny obiekt posiadający 4 gwiazdki, hotel oferuje inspirujący przystanek w samym centrum sztuki i kultury, jakim bez wątpienia jest Kraków.

Kody GDS

By dokonać rezerwacji pokoi, korzystając również z promocji dostępnych poprzez Globalny System Dystrybucji GDS, zapraszamy wszystkich Travel Agentów do użycia następujących kodów:

Amadeus : CH KRKSEN , Apollo/Galileo : CH 63314, Sabre : IH 48465, Worldspan : IH KRKSE , Pegasus : IH 13015

Nagrody

Troska o komfort wypoczynku naszych Gości była dla nas zawsze najważniejsza. To dzięki niej możemy poszczycić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami jakie hotel Senacki otrzymał w ciągu ostatnich lat na rynku. Oto one:

 • Rekomendacja Czerwonego Przewodnika Michelin – rok 2017
 • Certyfikat Doskonałości TripAdvisor - rok 2017
 • Rekomendacja Czerwonego Przewodnika Michelin – rok 2016
 • Nagroda Travellers; Choice 2014 w kategorii: „Najpopularniejsze małe hotele oraz najbardziej romantyczne hotele w Polsce”.
 • Certyfikat wyróżniający profesjonalność strony www oraz wiarygodność i bezpieczeństwo działań marketingowych w Internecie od portalu Lider e-Turystyki – rok 2013 - październik
 • Nagroda Quality Selection 2013 przyznana przez portal Holiday Check – rok 2013 – czerwiec
 • Wyróżnienie w kategorii: „Jeden z najlepszych hoteli europejskich, które warto odwiedzić” od Czerwony Przewodnik Michelin – rok 2013
 • „Jeden z najlepszych hoteli w Krakowie” - wyróżnienie od portalu cracow-life (http://www.cracow-life.com/poland/best-places-2012)
 • Wyróżnienie od Michelin w Czerwonym Przewodniku Michelin "Main Cities in Europe 2012"
 • Certyfikat Doskonałości w rankingu TripAdvisor
 • Wyróżnienie w kategorii najlepszych hoteli i restauracji w Europie od Michelin w Czerwonym Przewodniku Michelin "Main Cities in Europe 2011” – rok 2011
 • Rekomendacja od magazynu Forbes: „Hotel, do którego chcą wracać goście o najwyższych wymaganiach” – lato 2011 rok
 • Zoover Awards 2011. Ocena od użytkowników portalu Zoover w kategorii jeden z najlepszych hoteli w Europie.
 • Expedia Insiders' Select 2011. Nagroda wyróżniająca najlepsze hotele prezentowane na stronach Expedia. Nasz hotel znalazł się w tym zacnym gronie za co ogromnie dziękujemy.
 • Wyróżnienie od Michelin w Czerwonym Przewodniku Michelin "Main Cities in Europe 2010”, wskazującym najlepsze hotele i restauracje w Europie.

Bardzo dziękujemy za wszystkie nagrody i wspaniałe opinie!!!
Pracownicy i Właściciele
Hotel Senacki

zamknij
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj najświeższe informacje o naszym hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij